Aktualności

Każdego dnia w walce z koronawirusem

Data publikacji 01.12.2021

Jednym z głównych zadań, jakie w codziennej służbie stoi przed policjantami, jest dbanie o życie i zdrowie. W obecnej, pandemicznej sytuacji, przejawem tych działań jest sprawdzanie przestrzegania kwarantanny związanej z koronawirusem. Każdego dnia, na terenie całego województwa, funkcjonariusze dbają o to, abyśmy przestrzegali zasad i obostrzeń związanych z pandemią. Przypominamy, że skuteczna walka z wirusem możliwa jest tylko poprzez mobilizację nas wszystkich. Przestrzeganie obowiązujących zasad i nakazów jest obowiązkiem, ale i głosem zdrowego rozsądku. Dlatego nieustannie apelujemy o rozwagę i przestrzeganie wprowadzonych wytycznych.

Każdego dnia otrzymujemy informację o rosnącej liczbie osób zakażonych koronawirusem. Niepokoi również duża liczba zgonów. Dlatego tak ważne jest, aby przestrzegać obostrzeń i zasad związanych z pandemią. Nie zapominajmy o dystansie społecznym, noszeniu maseczek w okolicznościach w których jest to wymagane oraz o częstym myciu rąk.

Nadal policjanci kontrolują osoby poddane kwarantannie. Zarówno policjanci służby patrolowej czy też z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu, w trakcie służby sprawdzają przestrzeganie zasad kwarantanny. Każdego dnia to około 20 000 kontroli na terenie naszego województwa.

Nasze działania to również wspólne ze strażą miejską i sanepidem kontrole w komunikacji miejskiej i centrach handlowych. W ich trakcie zwracamy uwagę na przestrzeganie obowiązku zasłaniania ust i nosa w tych miejscach. Niestosowanie się do tych wymogów jest wykroczeniem, które może wiązać się z mandatem karnym.

Pamiętajmy również o innych, aktualnie obowiązujących obostrzeniach - https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

  • policjanci kontrolują kwarantanny
  • policjanci kontrolują kwarantanny
  • policjanci kontrolują kwarantanny
Powrót na górę strony