Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działania "Bezpieczna droga do szkoły"

Data publikacji 26.09.2016

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla prowadzą działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusze podczas pogadanek przypominają najmłodszym jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Ponadto w rejonach szkół i przedszkoli dyscyplinują kierowców nieprzestrzegających przepisów ruchu drogowego.

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu w ramach działań "Bezpieczna droga do szkoły" czuwają nad bezpieczeństwem tych najmłodszych. Funkcjonariusze sprawdzają, czy kierowcy poruszają się zgodnie z przepisami ruchu drogowego zwłaszcza w rejonach szkół i przedszkoli.  W ramach akcji mundurowi utrwalają u najmłodszych zasady bezpiecznego zachowania na drodze.

Policjanci na organizowanych w szkołach i przedszkolach spotkaniach rozmawiają z najmłodszymi o bezpieczeństwie.  Funkcjonariusze wyjaśniają dlaczego w samochodzie wszyscy muszą mieć zapięte pasy, a dzieci mają dodatkowy obowiązek jazdy w fotelikach. Uczą również, jak poprawnie przechodzić przez przejście dla pieszych, którą stroną drogi należy się poruszać, gdy nie ma chodnika, a także tłumaczą dlaczego  warto nosić odblaski.

  • zdjęcia 1
  • zdjęcia 2
  • zdjęcia 3
  • zdjęcia 4
  • zdjęcia 5
Powrót na górę strony