Aktualności

Uciekał przed policjantami - był nietrzeźwy i miał sądowy zakaz kierowania pojazdami

Data publikacji 24.11.2021

Do 5 lat więzienia może grozić zatrzymanemu kierowcy volkswagena. Mężczyzna uciekał przed policyjnym patrolem ponieważ był nietrzeźwy i miał sądowy zakaz kierowania pojazdami. 31-latek trafił do policyjnego aresztu. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem.

22 listopada, około godziny 16:30 policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki zauważyli na jednej z ulic volkswagena. Samochód nie miał sprawnego oświetlenia i stał w miejscu, gdzie obowiązywał zakaz zatrzymywania pojazdów. Kiedy funkcjonariusze podjechali bliżej i włączyli sygnały, kierowca gwałtownie ruszył i  zaczął uciekać. Policjanci natychmiast rozpoczęli za nim pościg.

Gdy kierowca dotarł do miejsca, gdzie nie mógł już kontynuować ucieczki samochodem, zatrzymał się i wybiegł z auta. Po chwili został zatrzymany.

Kierowcą okazał się 31-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.  W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że mężczyzna uciekał, ponieważ był nietrzeźwy i miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Kierowca, trafił do policyjnego aresztu.

O jego dalszym losie zadecyduje sąd. 31-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony