Aktualności

Za zbyt szybką jazdę stracili prawo jazdy

Data publikacji 12.09.2016

Nadmierna prędkość to ciągle jeden z głównych powodów tragicznych zdarzeń na drogach. Prudniccy policjanci, w miniony weekend, zatrzymali dwóch kierujących, którzy o ponad 50 km/h przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Nieodpowiedzialni kierowcy stracili prawa jazdy na 3 miesiące.

Prudniccy policjanci ruchu drogowego, dbając o bezpieczeństwo na drodze, stale kontrolują prędkość, z jaką poruszają się kierowcy. Podczas minionego weekendu, mundurowi zatrzymali prawo jazdy dwóm kierującym.

Jednym z nich był 53-letni kierowca mercedesa, który w terenie zabudowanym jechał o 61 km/h za szybko. Nieznacznie mniej na liczniku miał 36-latek, który kierował dostawczym renaultem. Mężczyzna jechał 103 km/h.

Oprócz zatrzymanych na 3 miesiące uprawnień do kierowania, nieodpowiedzialni kierowcy zostali także ukarani wysokimi mandatami oraz punktami karnymi.

Przypominamy, że zgodnie z nowelizacją przepisów drogowych za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h), grozi utrata prawa jazdy.

Powrót na górę strony