Aktualności

Okradał kościelne skarbony- został zatrzymany

Data publikacji 08.09.2016

Policjanci z Olesna zatrzymali 31-latka. Mężczyzna podejrzany jest o kradzież pieniędzy z kościelnych skarbon. Mieszkaniec gminy usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Za kradzież z włamaniem grozi mu teraz kara nawet do 10 lat więzienia.

Kryminalni wytypowali mężczyznę podejrzewanego o kradzież pieniędzy w jednej z kościelnych kaplic w Oleśnie. Do przestępstwa miało dojść pod koniec sierpnia. Jak ustalili mundurowi, sprawca włamał się do skarbony używając łomu.

31 sierpnia policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o ten czyn. Okazał się nim  31-letni mieszkaniec gminy Olesno. Podczas przeszukania jego domu funkcjonariusze zabezpieczyli łom, którego miał użyć podczas włamania.

Dodatkowo zajmujący się sprawą śledczy, ustalili, że ten sam mężczyzna, kilka dni wcześniej dwukrotnie ukradł pieniądze ze skarbon kościelnych w jednej z miejscowości pod Olesnem. Tam wykorzystując okazję, że w kościele nie było innych osób, opróżnił zawartość skarbon przy głównym ołtarzu. Straty jakie mogły ponieść parafie szacowane są na blisko 500 złotych.

Zatrzymany usłyszał zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem do których się przyznał. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat więzienia.

 

  • zdjęcie 1
  • zdjęcie 2
Powrót na górę strony