Aktualności

Mundurowi rozmawiali się z seniorami o bezpieczeństwie

Data publikacji 05.09.2016

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla odwiedzili seniorów w Domu Dziennego Pobytu. Wizyta poświęcona była, między inny na omówieniu bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania. Funkcjonariusz przypomniał uczestnikom spotkania, jak postępować, by nie paść ofiarą przestępców oraz jak radzić sobie w trudnych sytuacjach i reagować na zagrożenia.

Dzielnicowy z Kędzierzyna-Koźla  asp. szt. Piotr Chodorski  odwiedził  Dom Dziennego Pobytu „Pod Brzozą”. Podczas spotkania mundurowy rozmawiał z seniorami na temat bezpieczeństwa w różnych codziennych sytuacjach.

Funkcjonariusz na podstawie przykładów z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego przypomniał, jak postępować, aby nie paść ofiarą przestępców, w szczególności złodziei  oraz fałszywych "wnuczków". Omawiając nowe sposoby działania oszustów, policjant przestrzegał przed przekazywaniem pieniędzy obcym oraz wpuszczaniem nieznajomych do swoich domów.

Na spotkaniu rozmawiano także na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzielnicowy przypomniał, jak bezpiecznie poruszać się po drogach oraz omówił podstawowe zmiany w przepisach dotyczących ruchu pieszych, rowerzystów oraz kierowców. 

  • zdjęcie
  • zdjęcie 2
Powrót na górę strony