Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł kartę bankomatową i wypłacił 17 000 złotych

Data publikacji 29.08.2016

Do 5 lat więzienia może grozić 20-letniemu mieszkańcowi Brzegu. Mężczyzna podejrzany jest o kradzież karty bankomatowej i wypłatę z cudzego konta 17 000 złotych. 20-latek wcześniej widział, jak właściciel wprowadza PIN. Usłyszał już zarzut, do którego się przyznał. Teraz sprawa swój finał znajdzie w sądzie.

W połowie lipca, policjanci z Brzegu otrzymali zgłoszenie o kradzieży 17 000 złotych z bankowego konta. Zajmujący się sprawą kryminalni zabezpieczyli dowody i przesłuchali świadków zdarzenia.

24 sierpnia policjanci zatrzymali podejrzanego o to przestępstwo 20-letniego mieszkańca Brzegu. Śledczy ustalili, że młody człowiek, wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonego skradł mu kartę bankomatową. Wcześniej, kiedy mężczyzna robił zakupy, 20-latek podpatrzył i zapamiętał kod PIN. Zanim poszkodowany zorientował się, że nie ma karty i zgłosił jej kradzież, 20-latek zdążył już wypłacić z konta 17 000 złotych.

Zebrane przez kryminalnych dowody pozwoliły na przedstawienie podejrzanemu zarzutu kradzieży, do którego się przyznał. Za takie przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności. 20-latek był już wcześniej karany za kradzieże.

Pamiętajmy!

Płacąc kartą bankomatową za zakupy zasłońmy dłonią klawiaturę urządzenia w taki sposób, żeby nikt nie miał możliwości zobaczenia naszego kodu PIN. Podczas używania karty w sklepie czy podczas wypłacania pieniędzy z bankomatu, bądźmy czujni i upewnijmy się, że nie jesteśmy obserwowani.

Powrót na górę strony