Narkotyki ukrył na strychu- znalazł je policyjny pies - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki ukrył na strychu- znalazł je policyjny pies

Data publikacji 22.08.2016

Blisko 100 gramów marihuany znaleźli w mieszkaniu 27-latka policjanci z Paczkowa. W odnalezieniu narkotyków mundurowym pomógł specjalny pies do ich wyszukiwania. Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzut. Teraz grozi mu do 3 lat więzienia.

Kryminalni z paczkowskiego komisariatu zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że 27-letni mieszkaniec jednej z pobliskich miejscowości może posiadać środki odurzające.

19 sierpnia, po południu policjanci weszli do mieszkania podejrzewanego mężczyzny. Podczas przeszukania funkcjonariusze wykorzystali specjalnego psa do wyszukiwania narkotyków. Już po niedługim czasie mundurowi znaleźli ukryte na strychu woreczki strunowe, a w nich blisko 100 gramów suszu roślinnego. Badanie  testerem narkotykowym pokazało, że była to marihuana. Kryminalni znaleźli również wagę elektroniczną, która ich zdaniem mogła służyć do porcjowania narkotyków.

Zebrane przez śledczych dowody pozwoliły na przedstawienie 27-latkowi zarzutu posiadania narkotyków, do którego się przyznał. Za taki czyn grozi kara nawet do 3 lat więzienia.