Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Długi weekend na drogach Opolszczyzny

Data publikacji 12.08.2016

Przed nami długi sierpniowy weekend. Nad bezpieczeństwem podróżujących po drogach Opolszczyzny, czuwać będą policjanci prewencji i ruchu drogowego. Funkcjonariusze w nieoznakowanych radiowozach z wideorejestratorami, czy wyposażeni w ręczne mierniki prędkości i urządzenia do badania stanu trzeźwości będą kontrolować kierujących. Nie zapominajmy, że na drodze odpowiadamy nie tylko za własne bezpieczeństwo!

Funkcjonariusze zwracać będą szczególną uwagę na trzeźwość kierujących, przekraczanie dozwolonej prędkości, używanie pasów bezpieczeństwa oraz fotelików dla dzieci.

Policjanci zapowiadają, że dla piratów drogowych nie będzie taryfy ulgowej. Funkcjonariusze będą zatrzymywać prawo jazdy kierowcom, którzy rażąco naruszą przepisy, a  tym samym stworzą realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Żeby podróż była bezpieczna:

- sprawdźmy przed wyjazdem stan techniczny pojazdu, jego wyposażenie (trójkąt ostrzegawczy, gaśnicę) oraz niezbędne dokumenty (prawo jazdy, ważne ubezpieczenie OC oraz dowód rejestracyjny z aktualnymi badaniami technicznymi)

- wyruszając w podróż bądź wypoczętym, zrelaksowanym, a przede wszystkim trzeźwym. W przypadku, gdy mamy  wątpliwości co do swego stanu trzeźwości możemy go sprawdzić w najbliższej jednostce Policji.

- zawsze w czasie jazdy korzystaj z pasów bezpieczeństwa, a gdy przewozisz dzieci z odpowiednich fotelików,

- przestrzegaj ograniczeń prędkości, dostosuj ją do panujących warunków atmosferycznych i drogowych,

- pamiętaj o zasadzie ograniczonego zaufania, szczególnie wobec pieszych i kierujących jednośladami - oni nie zawsze są widoczni na drodze.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i stosowanie się do obowiązujących znaków i przepisów. Prowadząc pojazd odpowiadamy nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale także za bezpieczeństwo innych użytkowników dróg. Pamiętajmy, że to czy bezpiecznie dojedziemy do celu, w dużej mierze zależy od nas samych.

Powrót na górę strony