Aktualności

Apelujemy o przestrzeganie nakazów i zakazów służb sanitarnych

Data publikacji 08.11.2021

Policjanci z Brzegu, Grodkowa i Lewina Brzeskiego uświadamiają mieszkańców regionu, jak ważne jest przestrzeganie obowiązujących obostrzeń związanych z czwartą falą COVID -19. Pamiętajmy, że nieprzestrzeganie ich może narazić inne osoby na utratę zdrowia i życia. Dlatego zachęcamy do zakrywania ust i nosa, a także dyscyplinujemy tych którzy lekceważą normy.

Codziennie z mediów napływają do nas informacje o nowych zakażeniach koronawirusem. Dlatego w obliczu czwartej fali pandemii apelujemy o przestrzeganie nakazów i zakazów służb sanitarnych. Musimy mieć świadomość, że nieprzestrzeganie ich może narazić na utratę zdrowia lub życia nas samych, naszych bliskich i inne postronne osoby.

Mając na uwadze zdrowie mieszkańców naszego regionu, policjanci sprawdzają, czy obostrzenia mające zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa, są przestrzegane w środkach komunikacji miejskiej, marketach i na stacjach paliw. Pamiętajmy, że zakrywanie ust i nosa obowiązuje w pomieszczeniach zamkniętych, a więc dotyczy to również dworców kolejowych, instytucji kulturalnych czy choćby zakładów pracy. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarnej w Brzegu przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa. Rozdajemy maseczki i uświadamiamy, że wszyscy mamy wpływ na zatrzymanie wirusa.

Przypominamy również, że obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej reguluje art. 116 Kodeksu Wykroczeń, który mówi kto „nie przestrzega zakazów, nakazów, ograniczeń lub obowiązków wynikających z przepisów o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych lub z decyzji wydanych na podstawie tych przepisów (…) podlega karze grzywny lub nagany”.

Bądźmy na bieżąco z przepisami dotyczącymi aktualnych zasad bezpieczeństwa, które znajdziemy na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

  • policjantka wchodzi na stację paliw. Przed budynkiem zaparkowany radiowóz
  • policjantka wchodzi na stację paliw
  • policjantka w maseczce zakrywającej nos i usta rozmawia z kobietą
  • policjantka, osoby postronne i pracownice stacji sanitarnej przed budynkiem stacji paliw
  • policjant rozdaje maseczki przed marketem
  • policjant rozdaje maseczki przed marketem
Powrót na górę strony