Aktualności

Odpowie za kradzież kosmetyków

Data publikacji 05.11.2021

Policjanci z Brzegu ustalili mężczyznę podejrzewanego o kradzież kosmetyków. 29-latek usłyszał już zarzut, do którego się przyznał. W związku z faktem, że działał w warunkach recydywy, grozi mu teraz kara do 7,5 roku więzienia.

Kilka dni temu funkcjonariusze z Brzegu przyjęli zawiadomienie w sprawie kradzieży kosmetyków. Do zdarzenia miało dojść w jednej z drogerii w mieście.

Z przekazanych informacji wynikało, że złodziej wykorzystał chwilę nieuwagi pracowników i wyniósł ze sklepu towar. W jego zainteresowaniu były przede wszystkim perfumy. Straty jakie spowodował swoim działaniem zostały oszacowane na 1 700 złotych. Policjanci w tej sprawie wykonali szereg czynności. Między innymi zabezpieczyli monitoring i rozpytali świadków. Na tej podstawie ustalili rysopis, a następnie tożsamość podejrzewanego.

Dzięki tym czynnościom, funkcjonariuszom mogli przedstawić 29-latkowi zarzut kradzieży, do którego się przyznał. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że tym razem działał w warunkach recydywy. Teraz grozi mu do 7,5 roku więzienia.

Powrót na górę strony