Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradli go, gdy żegnał się z rodziną

Data publikacji 27.07.2016

Kryminalni zatrzymali 2 mieszkańców Opola podejrzanych o kradzież rozbójniczą. Do zdarzenia doszło na przystanku autobusowym w centrum miasta. 25 i 26-latek podejrzani są o kradzież bagażu mężczyźnie, który właśnie żegnał się z rodziną. Dodatkowo młodszy z nich pobił próbującego odzyskać swoje walizki właściciela. W chwili zatrzymania mężczyźni byli pijani. Teraz grozi im kara nawet do 10 lat więzienia.

24 lipca, dyżurny Policji, otrzymał zgłoszenie o kradzieży rozbójniczej, do której miało dojść na jednym z przystanków autobusowych w centrum Opola. Po przyjeździe na miejsce mundurowi zastali pokrzywdzonego, który opowiedział, że gdy żegnał się z rodziną dwaj młodzi mężczyźni ukradli torby podróżne. Gdy 53-latek próbował odzyskać swój bagaż, jeden z napastników pobił go.

Funkcjonariusze, ustalili rysopisy sprawców i natychmiast rozpoczęli ich poszukiwania. Po niespełna 2 godzinach policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu zatrzymali podejrzanych mężczyzn. Okazali się nimi 25-latek i jego o rok starszy kolegą, obaj są mieszkańcami Opola. W chwili zatrzymania mieli ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci odzyskali skradziony bagaż, którego wartość poszkodowany wycenił na 2 000 złotych.

Zatrzymani usłyszeli zarzut kradzieży rozbójniczej. Za takie przestępstwo grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

  • policjanci doprowadzają zatrzymanego
  • policjanci doprowadzają zatrzymanego 2
  • policjanci doprowadzają zatrzymanego 4
Powrót na górę strony