Aktualności

Podsumowanie działań "Bezpieczna trasa 401 - obwodnica Grodkowa"

Data publikacji 29.10.2021

Podczas tych policyjnych działań jednym z głównych zadań funkcjonariuszy było zapobieganie i ujawnianie agresywnych oraz niebezpiecznych zachowań na drodze. Tylko na odcinku grodkowskiej obwodnicy policjanci ujawnili blisko 40 wykroczeń, które dotyczyły niestosowania się do znaku STOP i przekraczania dozwolonej prędkości. Funkcjonariusze zatrzymali również 4 dowody rejestracyjne.

Funkcjonariusze zaangażowani w działania „Bezpieczna trasa 401 – obwodnica Grodkowa” zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszają się kierowcy. Kontrolowali także ich trzeźwość i stan techniczny samochodów. Każda kontrola drogowa wiązała się również ze sprawdzeniem, czy kierowca i pasażerowie używają pasów bezpieczeństwa, a dzieci są przewożone w fotelikach.  

Policjanci swoją uwagę skupili na kierowcach, którzy w sposób rażący łamali prawo i stwarzali niebezpieczne sytuacje. Nie było taryfy ulgowej dla kierowców, którzy nieprawidłowo wykonywali manewr wyprzedzania i zmiany pasa ruchu, a także niezgodnie z przepisami korzystali z telefonów komórkowych podczas kierowania. Pod lupę poszły również skrzyżowania dróg wojewódzkich 401 z 378 i 401 z 385, na których natężenie jest spore, a kierowcy nie stosują się do znaku stop i stwarzają ryzykowne sytuacje.

Dzięki wykorzystaniu policyjnego drona z Komendy Miejskiej Policji w Opolu, mundurowi monitorowali odcinki dróg, w których dochodzi do wypadków drogowych i w miejscach, gdzie trudno wykorzystać radiowóz. W ciągu kilku godzin policjanci odnotowali blisko 40 niebezpiecznych i rażących naruszeń przepisów ruchu drogowego wśród kierowców. Kilku z nich nie zastosowało się do znaku "linia podwójna ciągła"i znaku "stop". Ujawnione  wykroczenia wiązały się również z nieprzestrzeganiem limitów prędkości. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 4 dowody rejestracyjne pojadów, które ze względu na stan techniczny nie powinny poruszać się po drodze.

  • policjantka zatrzymuje pojazd do kontroli
  • policyjny dron na tle nieba
  • policjanci kontrolują pojazd
  • monitor policyjnego drona
  • umundurowany funkcjonariusz kontroluje pojazd
Powrót na górę strony