Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Otwarcie Posterunku Wodnego Policji w Otmuchowie

Data publikacji 13.07.2016

Nad Jeziorem Otmuchowskim został otwarty posterunek wodny. Służbę pełnić tam będą policjanci Sezonowego Ogniwa Służby Wodnej Policji z nyskiej komendy. Jak co roku mundurowi zadbają o bezpieczeństwo w okolicy kąpieliska i plaży.

Dzisiaj (13 lipca), w obecności Komendanta Powiatowego Policji w Nysie kom. Piotra Smolenia, Komendanta Komisariatu Policji w Otmuchowie kom. Krzysztofa Włocha oraz Burmistrza Otmuchowa Jana Woźniaka odbyło się uroczyste otwarcie siedziby posterunku Sezonowego Ogniwa Służby Wodnej Policji. Budynek został przekazany i wyremontowany dzięki władzom samorządowym gminy Otmuchów.
Do zadań wodniaków należy zapewnienie bezpieczeństwa na akwenie, terenach przyległych i rekreacyjnych. Mundurowi pilnują porządku, dbają o bezpieczeństwo kąpiących się, walczą z kłusownikami i biorą udział w akcjach ratowniczych i poszukiwawczych prowadzonych na wodzie.
Czuwanie nad bezpieczeństwem wypoczywających to tylko jedna strona ich pracy. Drugą jest edukacja, ze szczególnym uwzględnieniem najmłodszych. Policjanci z każdą grupą uczniów rozmawiają, w jaki sposób należy reagować w trudnych i nieprzewidzianych zazwyczaj sytuacjach oraz czego należy unikać podczas pobytu nad wodą.

Powrót na górę strony