Aktualności

Opole zaświeciło przykładem - bieg z odblaskami

Data publikacji 26.10.2021

W miniony piątek w Opolu rozpoczęło się oficjalne przywitanie sezonu odblaskowego. Z tej okazji Komenda Miejska Policji w Opolu wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz Radą Dzielnicy IV Miasta Opola przygotowali bieg dla mieszkańców. Spotkanie było okazją do promowania zdrowego stylu życia pamiętając przy tym o odblaskach które zwiększają nasze bezpieczeństwo.

22 października ponad 300 miłośników sportu zebrało się na bieżni Stadionu Lekkoatletycznego aby pokonać dwukilometrową trasę. Celem biegu było promowanie zdrowego stylu życia oraz uświadamianie mieszkańcom Opola jak ważne są elementy odblaskowe i to nie tylko podczas aktywności fizycznej. Tu nie liczyły się miejsca na podium, bo każdy kto dotarł do mety był wygranym.

Na start zgłosiły się całe rodziny, ubrane w różnego rodzaju elementy odblaskowe, opaski, zawieszki, kamizelki, światełka. Dla osób, które nie miały odblasków, współorganizator przedsięwzięcia przygotował świecące opaski, a policjanci komendy miejskiej - kamizelki odblaskowe.

Przed startem odbyła się profesjonalna rozgrzewka, po której na sygnał policjanta rozpoczął się bieg. Każdy zawodnik miał do pokonania taką samą trasę i nie ważne ile miał lat. Bieg miał charakter rekreacyjny, tu nie liczył się czas, a idea i realizacja własnych pasji. Dla tych którzy dotarli do mety przygotowano ponad 300 odblaskowych medali.

Powrót na górę strony