Aktualności

Dla dobra mieszkańców naszego regionu zachęcamy do przestrzegania obostrzeń

Data publikacji 28.10.2021

Brzescy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei i Straży Miejskiej w Brzegu uświadamiają mieszkańców regionu, jak ważne jest przestrzeganie obowiązujących obostrzeń związanych z czwartą falą COVID -19. Pamiętajmy, że nieprzestrzeganie ich może narazić inne osoby na utratę zdrowia i życia. Dlatego w trosce o wspólne bezpieczeństwo rozdajemy maseczki i zachęcamy do zasłaniania ust i nosa.

W obliczu czwartej fali pandemii apelujemy o przestrzeganie nakazów i zakazów służb sanitarnych. Obostrzenia mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Natomiast nieprzestrzeganie ich może narazić na utratę zdrowia lub życia nie tylko nas samych, ale również naszych bliskich i inne postronne osoby.

Mając na uwadze zdrowie mieszkańców naszego regionu policjanci sprawdzają, czy obostrzenia mające zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa są przestrzegane w przestrzeniach publicznych. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich wspólnie ze Strażą Ochrony Kolei i Strażą Miejską w Brzegu przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa. Odwiedzamy galerie handlowe, markety i dworzec PKP. Rozdajemy maseczki i uświadamiamy, że wszyscy mamy wpływ na zatrzymanie wirusa – „reakcja, a nie represja”.

Dzięki współpracy z Urzędem Miasta w Brzegu, który przekazał maseczki, w ramach działań profilaktycznych na rzecz bezpieczeństwa przekazujemy je dalej – mieszkańcom naszego miasta.

Bądźmy na bieżąco z przepisami dotyczącymi aktualnych zasad bezpieczeństwa, które znajdziemy na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

  • funkcjonariusze straży ochrony kolei na dworcu PKP
  • strażnicy miejscy rozdają maseczki osobom w holu marketu
  • policjantka przekazuje maseczki starszej kobiecie
  • policjantki rozmawiają z kobietą
  • funkcjonariusze straży ochrony kolei rozdają maseczki ochronne
  • strażniczka miejska przekazuje starszej kobiecie maseczkę ochronną
Powrót na górę strony