Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamał się do auta, żeby ukryć się przed policjantami

Data publikacji 06.07.2016

Zarzuty kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia mienia usłyszał 23-letni mieszkaniec Strzelec Opolskich. Mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku włamania do samochodu. Chwilę wcześniej wybił szybę w innym pojeździe oraz sklepie. Na wniosek policji i prokuratury, sąd aresztował go tymczasowo na 3 miesiące.

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali na gorącym uczynku włamania do samochodu 23-latka. Do zdarzenia doszło pod koniec czerwca, tuż po godzinie 23:00 na jednym z parkingów. Tej nocy, oficer dyżurny strzeleckiej komendy otrzymał zgłoszenie, o osobie, która wybiła szybę w samochodzie i uciekła w kierunku parku miejskiego. We wskazane miejsce skierowany został najbliższy policyjny patrol.

Tam, funkcjonariusze zauważyli młodego mężczyznę, który próbował się schować w zaparkowanym busie. Aby się do niego dostać mężczyzna wybił szybę. Mundurowi znaleźli go leżącego na siedzeniach pasażera. Mundurowi ustalili, że 23-latek chwilę wcześniej wybił jeszcze szybę w innym samochodzie oraz w sklepie. Jednak to nie koniec przewinień o jakie podejrzany jest mieszkaniec Strzelec Opolskich.

Zajmujący się sprawą śledczy ustalili, że zatrzymany w ciągu minionego miesiąca dodatkowo włamał się do osobowego golfa i audi, z których skradł radioodtwarzacze. Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia mienia. W przeszłości był już karany za podobne przestępstwa. Poszkodowani swoje straty oszacowali na 4 000 złotych.

Na wniosek policji i prokuratury, sąd aresztował tymczasowo mężczyznę na 3 miesiące. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony