Aktualności

Stracili prawa jazdy za prędkość i alkohol

Data publikacji 04.07.2016

Tylko podczas minionego weekendu głubczyccy policjanci zatrzymali do kontroli dwóch nietrzeźwych kierujących, w tym jednego z nich za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 53 km/h w terenie zabudowanym. W powiecie strzeleckim natomiast za nadmierną prędkość policjanci zatrzymali 3 prawa jazdy. Rekordzistą okazał się 28-letni kierowca bmw, który w terenie zabudowanym jechał 134km/h.

Jazda pod wpływem alkoholu oraz nadmierna prędkość to ciągle główne przyczyny tragicznych zdarzeń na naszych drogach. Policjanci ruchu drogowego, dbając o nasze bezpieczeństwo, kontrolują przestrzeganie przepisów w tym zakresie.

3 lipca, funkcjonariusze ze strzeleckiej drogówki zatrzymali prawo jazdy, aż trzem kierującym. Jednym z nich był 28-letni kierowca bmw, który w terenie zabudowanym jechał, aż o 84 km/h za szybko. Przekroczenia prędkości  dopuścił się również 23-latek z powiatu krapkowickiego, który kierował osobowym passatem. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna posiada zakaz prowadzenia pojazdów. Prawo jazdy stracił za przekroczenie punktów karnych. Tego dnia mundurowi zatrzymali też 34-letniego motocyklistę. Policyjne urządzenie pokazało, że yamahą w terenie zabudowany mężczyzna jechał, aż 115 km/h.

Również na drogach powiatu głubczyckiego policjanci zatrzymali 2 prawa jazdy. Powodem była jazda pod wpływem alkoholu oraz nadmierna prędkość. Podczas prowadzonej kontroli drogowej okazało się, że 47-letnia mieszkanka powiatu głubczyckiego  jechała osobowym fiatem  mając ponad promil alkoholu w organizmie. Kiedy mundurowi zatrzymali do kontroli osobowe bmw, którego kierujący jechał z prędkością 103 km/h w terenie zabudowanym, okazało się, że to nie jedyne przewinienie 28-latka. Kontrola trzeźwości wykazała, że mieszkaniec powiatu głubczyckiego miał blisko promil alkoholu w organizmie.

Kierowcy, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość stracili prawa jazdy na 3 miesiące.   Natomiast  zatrzymanym za jazdę w stanie nietrzeźwości poza utratą uprawnień do kierowania grozi również kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Powrót na górę strony