Aktualności

Zatrzymani na gorącym uczynku kradzieży z włamaniem

Data publikacji 22.10.2021

32–latek oraz 37–latka zostali zatrzymani podczas kradzieży sprzętu oraz alkoholu z byłego budynku dyskoteki oraz będącej w sąsiedztwie restauracji. Trzeci z zatrzymanych, 37–latek, miał pomóc w ukryciu części skradzionych rzeczy. Łączne straty poniesione przez pokrzywdzonych wyniosły ponad 20 000 złotych. Teraz sprawą zatrzymanych zajmie się sąd.

Sprawcy mieli działać na przestrzeni trzech miesięcy. Z budynku byłej dyskoteki oraz restauracji sukcesywnie kradli sprzęt audio-wizualny oraz alkohol. Przestępcy po włamaniu do budynku wynosili wszystko co wpadło im do rąk.

Przy jednej z kolejnych prób kradzieży, w trakcie wynoszenie kolejnych łupów 32-latek został zatrzymany na gorącym uczynku. Dodatkowo podczas zatrzymania, policjanci znaleźli w jego samochodzie narkotyki. Mieszkaniec powiatu brzeskiego działał wspólnie ze swoją 37–letnią partnerką oraz 37–latkiem, który pomagał w ukryciu zdobytych w przestępczym procederze rzeczy.

Teraz ich sprawą zajmie się sąd. Za kradzież z włamaniem oraz posiadanie narkotyków 32-latkowi grozi do 10 lat więzienia. 37-latce postawiono zarzut kradzieży. Grozi jej do 5 lat więzienia. 37-latek, który pomagał w ukrywaniu rzeczy pochodzących z kradzieży grozi do 2 lat więzienia.

Powrót na górę strony