Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

17 i 18-latek odpowiedzą za rozbój

Data publikacji 30.06.2016

Policjanci z Opola zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o napad na 18-latka. Do zdarzenia doszło na jednej z ulic w centrum miasta. Sprawcy najpierw pobili pokrzywdzonego, a następnie zabrali mu pieniądze. 17 i 18-latek usłyszeli już zarzuty w tej sprawie. Teraz muszą się liczyć z karą nawet do 5 lat więzienia.

28 czerwca, tuż przed godziną 15:00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Opolu otrzymał zgłoszenie o napadzie. Na telefon alarmowy dzwonił pokrzywdzony 18-latek, chłopak właśnie uciekał przed napastnikami. Ze zgłoszenia wynikało, że chwilę wcześniej napadło go dwóch młodych mężczyzn.

Na miejsce natychmiast pojechali policjanci prewencji. Mundurowi ustalili, że dwaj mężczyźni zaczepili idącego chodnikiem 18-latka. Później wciągnęli go za garaż i pobili. Następnie przeszukali kieszenie, zabierając kilkadziesiąt złotych, które pokrzywdzony miał przy sobie. Chłopak wykorzystując chwilę ich nieuwagi uciekł. Mężczyźni próbowali go jeszcze gonić.

Śledczy szybko ustali rysopisy sprawców, rozmawiali też z osobami, które widziały zdarzenie. Informacje o wyglądzie napastników natychmiast przekazali innym patrolom. Już po niespełna 30 minutach policjanci zauważyli jednego z nich. Mężczyzna siedział przed blokiem, w którym mieszkał. Widząc policjantów próbował jeszcze uciekać, jednak szybko został zatrzymany. Drugi z napastników został zatrzymany w swoim mieszkaniu.

Obaj są mieszkańcami Opola, mają 17 i 18 lat. Zebrane w tej sprawie dowody pozwoliły na przedstawienie zatrzymanym zarzutu rozboju, do którego się przyznali. Za zarzucany im czyn grozi  kara do 5 lat więzienia.

Powrót na górę strony