Aktualności

Kierowco, zachowaj bezpieczną odległość

Data publikacji 19.10.2021

Wystarczy tylko chwila, by doszło do zdarzenia drogowego, który może przesądzić o ludzkim zdrowiu lub życiu. Przekonali się o tym uczestnicy trzech kolizji drogowych, do których doszło na obwodnicy Kędzierzyna. Policjanci apelują o ostrożność, dostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków oraz zachowanie odległości pomiędzy pojazdami.

Zachowanie właściwego odstępu między pojazdami jest jednym z istotnych czynników wpływających na bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Odpowiednia odległości daje możliwości właściwej reakcji, w przypadku hamowania pojazdu poruszającego się przed nami. Zlekceważenie tych zasad może doprowadzić do bardzo niebezpiecznych sytuacji, o czym przekonali się uczestnicy kolizji na północnej obwodnicy Kędzierzyna-Koźla

Przed godziną 8:00 dyżurny kędzierzyńsko-kozielskiej policji otrzymał zgłoszenie z którego wynikało, że zderzyło się tam kilka pojazdów. Skierowani na miejsce policjanci ruchu drogowego ustalili, że doszło tam do 3 kolizji drogowych.  Przyczyną wszystkich zdarzeń było nie zachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i najechanie na jego tył.

Do pierwszej kolizji doprowadził 28-letni kierowca nissana, który nie zachował bezpiecznej odległości od jadącej przed nim toyoty i najechał na jej tył.

Chwilę po tym zderzyły się tam dwa kolejne samochody, które ominęły pierwszą kolizję.  Tym razem 29-letni kierowca renault najechał na tył peugeota.

Do kolejnego zdarzenia doszło na odcinku drogi pomiędzy dwiema wcześniejszymi kolizjami. Tym razem 43-letnia kierująca oplem nie zachowując bezpiecznej odległości najechała na tył jadącego przed nią peugeota. Kobieta, która kierowała peugeotem została zabrana przez załogę pogotowia do szpitala na badania.

Wszyscy uczestnicy tych zdarzeń byli trzeźwi. Kierowcy, którzy spowodowali kolizję zostali ukarani mandatami karnymi oraz otrzymali punkty karne. Podczas wykonywanych czynności droga była przejezdna. 

Przypominamy, niedostosowanie odległości pomiędzy pojazdami jadącymi w tym samym kierunku, to przyczyna wielu zdarzeń drogowych. Zachowując bezpieczną odległość od jadącego przed nami pojazdu, mamy więcej czasu na reakcję, a tym samym możemy uniknąć niebezpiecznych zdarzeń.

Powrót na górę strony