Aktualności

Zatrzymany za liczne włamania i kradzieże

Data publikacji 14.10.2021

Do 10 lat więzienia grozi 25-latkowi zatrzymanemu przez policjantów z Namysłowa. Mężczyzna jest podejrzany o włamania i kradzieże do piwnic i altan. W jego zainteresowaniu były elektronarzędzia i sprzęt wędkarski. Poszkodowani oszacowali straty na ponad 10 000 złotych.

Przez ostatnie tygodnie, namysłowscy funkcjonariusze byli informowani o zdarzeniach dotyczących włamań do ogrodowych altan i piwnic. Z pomieszczeń włamywacz zabierał głównie elektronarzędzia takie jak wiertarki, szlifierki, a także sprzęt do wędkowania. Łączna wartość skradzionego mienia przekroczyła 10 tysięcy złotych.

Analiza wszystkich zgłoszeń, zebranych śladów i dowodów pozwoliły na wytypowanie i zatrzymanie podejrzanego. Według ustaleń, zatrzymany 25-latek, w godzinach nocnych włamywał się do ogrodowych altan i piwnic na terenie Namysłowa, gdzie dokonywał kradzieży. Mężczyzna usłyszał 12 zarzutów kradzieży z włamaniem, do których się przyznał i złożył obszerne wyjaśnienia. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Śledczy nadal wyjaśniają okoliczności wszystkich zgłoszeń, odzyskali już dużą część skradzionego sprzętu. Wciąż zgłaszają się kolejni poszkodowani, dlatego śledczy nie wykluczają postawienia kolejnych zarzutów dla podejrzanego. Możliwe są również kolejne zatrzymania osób, które miały mu pomagać w przestępczym procederze.

  • Ręce mężczyzny z założonymi kajdankami na nadgarstki.
  • Sprzęt do wędkowania leży na podłodze.
  • Elektronarzędzia poukładane na podłodze.
Powrót na górę strony