Aktualności

18-latek pomógł zaginionemu mężczyźnie

Data publikacji 13.10.2021

Komendant Powiatowy Policji w Brzegu mł. insp. Zbigniew Stanowski podziękował 18-latkowi za pomoc okazaną starszemu mężczyźnie. 68-latek wyszedł z domu i nie był w stanie sam wrócić. Kacper nie pozostał obojętny i pomógł. Dzięki właściwej postawie nastolatka, zaginionemu nic się nie stało. Trafił pod opiekę bliskich.

Kilka dni temu, o godzinie 21:30 oficer dyżurny odebrał zgłoszenie o zaginięciu 68-latka. Z informacji, które otrzymaliśmy od zaniepokojonej rodziny wynikało, że ostatni raz mężczyzna był widziany w swoim domu około godziny 14:00. Kiedy późnym popołudniem zorientowali się, że w domu nikogo nie ma, zaalarmowali policję. Dodatkowo z zawiadomienia wynikało, że mężczyzna mieszkał sam i ma problemy z pamięcią.

W działania natychmiast zostali zaangażowani wszyscy policjanci będący w służbie. Sprawdzili szpitale, dworce autobusowe, okolice miejsca zamieszkania zaginionego. Ogłoszono również alarm dla całej jednostki. W tym czasie do komendy przyjechał młody chłopak, który odnalazł zaginionego. Jak oświadczył, zagubiony 68-latek błąkał się po ulicach Brzegu i nie wiedział gdzie jest. Kiedy zatrzymał się przed przejściem dla pieszych by przepuścić mężczyznę, ten podszedł do niego i oświadczył, że nie wie jak trafić do domu. Młody kierowca nie pozostał obojętny i postanowił pomóc.

Na szczęście mężczyźnie nic nie dolegało, nie potrzebował też pomocy medycznej. Policjanci przekazali go pod opiekę rodziny.

Komendant Powiatowy Policji w Brzegu mł.insp. Zbigniew Stanowski podziękował Kacprowi za godną naśladowania postawę obywatelską. Wyraził również uznanie dla właściwej oceny sytuacji oraz pomoc okazaną potrzebującemu.

Powrót na górę strony