Aktualności

Charytatywny Turniej Piłki Nożnej i Piknik Rodzinny dla 7 - letniego Oliwera

Data publikacji 11.10.2021

Ponad 50 tys. złotych to efekt zbiórki podczas „Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej ” o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Opolu. Zebrane środki zostały przeznaczone na leczenie i rehabilitację 7-letniego Oliwiera, syna dzielnicowej z Opola. Oprócz Turnieju, na uczestników czekało mnóstwo atrakcji takich jak koncerty, dmuchane zamki, paintball, grill, licytacje czy pokaz tresury psów policyjnych.

W minioną sobotę ( 9 października) na stadionie Swornica w Opolu - Czarnowąsach odbył się „Charytatywny Turniej Piłki Nożnej” o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Opolu. Do turnieju zgłosiło się 12 drużyn. Celem każdego z zawodników było wsparcie leczenia i rehabilitacji 7 – letniego Oliwiera Oskierko. U synka naszej koleżanki dzielnicowej zdiagnozowano bowiem guza mózgu.

Emocje i sportowa rywalizacja towarzyszyły wszystkim uczestnikom turnieju do ostatniej chwili. Na murawie nasi policjanci stanęli na podium zajmując trzecie miejsce. Drugie miejsce zajęli zawodnicy drużyny ,,Alibaba”, natomiast reprezentanci ,,Kubatury” pokonali 12 drużyn zajmując pierwsze miejsce. Warto jednak podkreślić, że wszyscy tego dnia grali w jednej drużynie, której celem było zebranie środków na leczenie i rehabilitację Oliwiera.

Oprócz turnieju, przyjaciele Kamili – mamy Oliwiera przygotowali Piknik Rodzinny dla wszystkich, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Przedsięwzięcie nie udałoby się, gdyby nie wsparcie darczyńców w osobach urzędników, przedsiębiorców, wolontariuszy.

Nie zabrakło dmuchanych zamków dla dzieci, waty cukrowej i dobrej muzyki. Czas najmłodszym umilali animatorzy zabawy, panie malujące twarze, strażacy. Żołnierze 10 Brygady Logistycznej zadbali, aby każdy chętny mógł posilić się wojskową grochówką. W tym czasie dorośli mogli przystępować do licytacji z której zbiórka zasiliła puszki dla Oliwiera.

Zebrana kwota przeszła najśmielsze oczekiwania mamy Oliwiera. I choć nie sposób podziękować każdemu z osobna, policjanci z komendy miejskiej serdecznie dziękują wszystkim, bez których nie udałoby się zorganizować tak dużego przedsięwzięcia. Solidarność mieszkańców Opolszczyzny w takich chwilach pokazuje tą dobrą część ludzkiej natury i utwierdza nas w przekonaniu, że zawsze możemy na siebie liczyć.

Powrót na górę strony