Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli z narkotykami w ręce policjantów z drużyny rowerowej

Data publikacji 08.06.2016

Mundurowi podczas dodatkowej służbu zatrzymali dwóch młodych mężczyzn z narkotykami. Mieszkańcy Opola na widok policjantów próbowali uciekać. Marihuanę, funkcjonariusze znaleźli w kieszeniach ich spodni. 17-latek usłyszał już zarzut posiadania środków odurzająch. Grozi mu teraz kara do roku więzienia. Natomiast sprawą 16-latka zajmie się sąd rodzinny.

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu patrolowali na rowerach miasto w ramach dodatkowej służby. Na jednym z osiedlowych podwórek funkcjonariusze zauważyli grupę młodzieży. Młodzi mężczyźni na widok mundurowych zaczęli się nerwowo zachowywać. Kiedy policjanci podjechali do nich, dwóch z nich rzuciło się do ucieczki. Po chwili obaj zostali zatrzymani.

W trakcie sprawdzenia 16 i 17-latka, policjanci znaleźli przy nich susz roślinny. Badanie testerem potwierdziło, że była to marihuana.

Śledczy przedstawili 17-latkowi zarzut posiadania środków odurzających. Za takie przestępstwo grozi do roku więzienia. Natomiast sprawą młodszego zajmie się teraz sąd rodzinny.

 

Powrót na górę strony