Aktualności

Odpowie za niszczenie mienia

Data publikacji 06.10.2021

Policjanci z Krapkowic zatrzymali 28-latka podejrzanego o zniszczenie kilkunastu pojazdów. Mężczyzna miał uszkadzać szyby w samochodach, które były zaparkowane na terenie całego powiatu. Straty jakie powstały w wyniku tego działania zostały wycenione na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Teraz sprawą mężczyzny zajmie się sąd.

Ostatnimi czasy na terenie naszego powiatu doszło do wielu uszkodzeń szyb w przypadkowych pojazdach. Właściciele zniszczonych samochodów wycenili swoje straty na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady oraz zebrali informacje, które pozwoliły na ustalenie tożsamości podejrzanego o zniszczenie mienia mężczyzny.

Kryminalni namierzyli i zatrzymali 28-latka, mieszkańca naszej gminy. Dodatkowo, w chwili zatrzymania znaleźli przy nim narkotyki. Kierował również swoim samochodem nie posiadając uprawnień, a pojazd nie miał ważnego ubezpieczenia.

Mężczyzna usłyszał 12 zarzutów, m.in. zniszczenia mienia i posiadania narkotyków. Teraz 28-latkiem zajmie się sąd. Za popełnione czyny grozi mu do 5 lat więzienia.

Powrót na górę strony