Aktualności

W szafie zamiast ubrań miał konopie

Data publikacji 03.06.2016

Policjanci z Opola zatrzymali 38-latka podejrzanego o uprawę konopi. W jego mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli także marihuanę. Do uprawy nielegalnych roślin, mężczyzna zaadaptował swoją szafę ubraniową. Mieszkaniec powiatu opolskiego, musi się teraz liczyć z karą nawet 3 lat więzienia.

Dyżurny z Komendy Miejskiej Policjanci w Opolu otrzymał telefon z prośbą o interwencję domową. Mężczyzna  poinformował, że jego syn jest nietrzeźwy i agresywny wobec domowników. Kiedy mundurowi przyjechali na miejsce, wyczuli w mieszkaniu charakterystyczną woń marihuany.

Podczas sprawdzenia pokoju 38-latka, w szafie ubraniowej funkcjonariusze znaleźli małą plantację konopi indyjskich. Mężczyzna zainstalował tam namiot termiczn ze specjalnym oświetleniem, wentylatorem oraz sprzętem do sterowania. Doniczki z roślinami policjanci znaleźli także na balkonie. Śledczy zabezpieczyli również w mieszkaniu słoik z marihuaną, wagę elektroniczną oraz młynki do milenia suszu.  Mężczyzna został zatrzymany. Przeprowadzone badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że miał blisko 3 promile alkoholu.

Kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że zatrzymany posiadał jeszcze jedną plantację. Miała ona znajdować się w lesie. Nielegalną uprawę funkcjonariusze znaleźli na obrzeżach Opola.  

Policjanci zabezpieczyli łącznie 9 krzaków konopi i ponad 30 gramów marihuany.  Mężczyzna usłyszał cztery zarzuty m.in. uprawy i posiadania narkotyków.  Za takie przestępstwa może mu grozić nawet  do 3 lat więzienia.

  • zdjęcie1
  • zdjęcie2
  • zdjęcie3
Powrót na górę strony