Aktualności

Odpowiedzą za dewastację drzewek na promenadzie

Data publikacji 02.06.2016

Olescy kryminalni ustalili dwóch mężczyzn, podejrzanych o zniszczenie drzew na promenadzie w centrum miasta. Urząd miejski oszacował straty na blisko 3 000 złotych. 17 i 20-latek usłyszeli już zarzut zniszczenia mienia. Takie przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

25 maja, kryminalni z oleskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o zniszczenie 14 lip przy promenadzie w centrum miasta. Okazali się nimi 17-letni mieszkaniec gminy Radłów oraz 20-letni mieszkaniec gminy Lasowice Wielkie.

Policjanci ustalili, że do zdarzenia doszło w nocy z 18 na 19 maja. Dyżurny oleskiej komendy, informacje o zdarzeniu, otrzymał od mieszkańca miasta. Policjanci ustalili, że sprawcy połamali 14 kilkuletnich lip, rosnących przy parkowej alei. Urząd Miasta oszacował straty na blisko 3 000 złotych.

Po kilku dniach policjanci wytypowali i zatrzymali podejrzanych o dewastację 17 i 20-latka. Podczas przesłuchania mężczyźni opowiedzieli, że zdewastowali drzewa dla żartu. Śledczy ustalili, że używali do tego celu noża. Nadcinali pnie drzew, a później je łamali.

Obaj usłyszeli zarzut zniszczenia mienia, za które grozi im teraz nawet do 5 lat pozbawianie wolności.

  • drzewka1
  • drzewka2
  • drzewka3
Powrót na górę strony