Aktualności

Szkolenie policjantów oddziału prewencji

Data publikacji 04.10.2021

Ciągłe szkolenia i podnoszenie kwalifikacji to nieodzowny element służby każdego funkcjonariusza Policji. Cenna wiedza przekazywana mundurowym owocuje lepszą efektywnością ich działań. Tym razem policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu uczestniczyli w szkoleniu dotyczącym profilaktyki antyterrorystycznej.

W ostatnim czasie opolscy funkcjonariusze wzięli udział w szkoleniu z zakresu profilaktyki antyterrorystycznej. Zajęcia prowadził dr Bartosz Maziarz z Instytutu Nauk o Polityce i Administracji UO, który od 2018 r. omawia z policjantami opolskiego garnizonu m.in. tematykę związaną z wykrywaniem zagrożeń.

Dzięki współpracy z otoczeniem naukowym, opolscy mundurowi mają możliwość łączenia praktycznych umiejętności z wiedzą teoretyczną. Systematyczne szkolenia zwiększają kompetencje funkcjonariuszy, które są niezbędne do codziennego dbania o bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu.

Podczas szkolenia mundurowi mieli możliwość sprawdzenia przedstawionych założeń w praktyce. Policjanci ćwiczyli zastosowanie omawianych procedur w sytuacji nagłego zagrożenia oraz doskonalili techniki łączności. W trakcie wykonywanych zadań zwracano szczególną uwagę na czas reakcji policjantów oraz sposób przeprowadzenia interwencji. Policyjni szkoleniowcy oceniali również taktykę i technikę prowadzonych działań, umiejętność oceny sytuacji oraz użycia broni palnej w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia.

  • Zdjęcie przedstawia policjantów w trakcie szkolenia z zakresu profilaktyki antyterrorystycznej.
  • Zdjęcie przedstawia policjantów w trakcie szkolenia, wykonujących ćwiczenia przed budynkiem.
  • Zdjęcie przedstawia policjantów wewnątrz budynku, w trakcie szkolenia.
  • Zdjęcie przedstawia policjnatów podczas ćwiczeń wewnątrz budynku.
  • Zdjęcie przedstawia policjantów podczas wykonywania pierwszej pomocy.
Powrót na górę strony