Aktualności

By uniknąć odpowiedzialności, podał dane swojego brata

Data publikacji 30.09.2021

Policjanci z prudnickiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego osobowym volkswagenem, który przekroczył dozwoloną prędkość. Jak się okazało mężczyzna nigdy nie miał prawa jazdy. 39-latek aby uniknąć odpowiedzialności podał dane swojego brata. Miał pecha, ponieważ jego brat był znany policjantom. Dodatkowo, stan techniczny samochodu którym się poruszał, pozostawiał wiele do życzenia. Mężczyznę za popełnione wykroczenia ukarano mandatami w wysokości 1500 złotych.

We wtorek (28 września), po godzinie 13:00  prudniccy policjanci ruchu drogowego w Chrzelicach zatrzymali osobowego volkswagena. Powodem kontroli było przekroczenie dozwolonej prędkości przez kierującego pojazdem. Jak się później okazało siedzący za kierownicą mężczyzna nigdy nie miał prawa jazdy. Jednak aby uniknąć odpowiedzialności podał dane swojego brata. 39-latek miał jednak pecha, ponieważ jego brat był znany policjantom.

To jednak nie był koniec problemów mieszkańca powiatu prudnickiego. Stan techniczny samochodu, którym się poruszał pozostawiał wiele do życzenia. Całkowicie zużyte opony, pęknięta szyba czołowa, czy też wyciek oleju z silnika to tylko wybrane usterki pojazdu. Samochód z miejsca został niedopuszczony przez policjantów do dalszego ruchu po drogach publicznych.

Za popełnione wykroczenia policjanci ukarali 39-latka mandatami w wysokości 1500 złotych.

Powrót na górę strony