Aktualności

Nietrzeźwy ojciec spacerował z dzieckiem

Data publikacji 24.05.2016

Policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca Namysłowa, który mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie, niósł na rękach 2-letnią córkę. Mężczyzna przechadzał się wzdłuż ruchliwej ulicy w centrum miasta. Za narażenie na utratę życia i zdrowia dziecka w więzieniu może spędzić nawet 5 lat.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (22 maja), tuż po godzinie 18:00. Dyżurny Policji z Namysłowa odebrał alarmowy telefon. Rozmówca powiedział policjantowi, że w centrum miasta jest mężczyzna, który niesie płaczące dziecko na rękach. Według świadka, mężczyzna zataczał się. Dyżurny natychmiast na miejsce wysłał patrol.

Już po chwili funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę i sprawdzili jego stan trzeźwości. 29-latek miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Funkcjonariusze zaopiekowali się także płaczącą 2-latką. O zdarzeniu policjanci powiadomili matkę dziewczynki, której przekazali dziecko.

Mężczyzna usłyszał zarzut narażenia swojej córki na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat wiezienia. O sprawie policjanci powiadomili także sąd rodzinny.

Powrót na górę strony