Aktualności

Bezpieczny Przedszkolak

Data publikacji 29.09.2021

Spotkanie z policjantem to dla najmłodszych duże przeżycie. Przed wyczekiwanym gościem maluchy popisywały się wiedzą i znajomością zasad bezpieczeństwa. Z uwagą słuchały rad i wskazówek kiedy przechodzić przez jezdnię, jak obronić się przed atakiem psa, dlaczego nie wolno wsiadać do auta obcej osoby.

Zasady bezpieczeństwa w drodze do przedszkola, na spacerze i podczas zabawy na podwórku były tematami rozmowy z maluchami z przedszkola nr 1 w Ozimku. Policjant podczas spotkania z maluchami zwrócił uwagę na to, aby korzystać z wyznaczonych dla pieszych przejść, nigdy nie wbiegać na „zebrę”, a kiedy jest sygnalizacja świetlna stosować się do niej. Podkreślił również, że każdy powinien wiedzieć co jest dobre, a co złe i jeśli ktoś nas namawia do niebezpiecznego zachowania musimy sami ocenić co jest właściwe.

Dzielnicowy z Komisariatu w Ozimku mówił o tym, że nie można bić, szarpać, obrażać czy przezywać innych. Nie można zabierać i niszczyć zabawek należących do koleżanek i kolegów. Każdy z nas jest inny, nie wszyscy musimy się lubić i nie z każdym w przedszkolu czy na podwórku się bawić. Szacunek należy się jednak każdemu. Dlatego, tych wartości uczymy najmłodszych.

W ramach corocznych działań pn. „Bezpieczna droga do szkoły” przestrzegamy przed zagrożeniami z jakimi mogą się spotkać i uczymy jak zadbać o swoje bezpieczeństwo. Na zakończenie dzieci otrzymały książeczki "Przedszkolaki" które pozwolą im utrwalić wiedzę o bezpieczeństwie.

 

Powrót na górę strony