Aktualności

Okradali swojego pracodawcę

Data publikacji 24.05.2016

W ręce opolskich policjantów, wpadło troje mieszkańców powiatu brzeskiego, którzy okradali firmę, w której pracowali. Dwaj mężczyźni i kobieta podejrzani są o włamania i kradzież elektronarzędzi oraz blisko 2 000 litrów paliwa. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów. Straty, jakie spowodowali to blisko 7 000 złotych. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny Policji w Dobrzeniu Wielkim otrzymał informację o kradzieżach paliwa i elektronarzędzi z terenu jednej z firm w gminie. Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni. Funkcjonariusze ustalili, że do przestępstw dochodziło od marca do kwietnia 2016 roku. Według policjantów, sprawcy włamywali się baków ciężarówek i maszyn, z których kradli paliwo. Ich łupem padły również elektronarzędzia. Łącznie skradziono blisko 2 000 litrów paliwa. Pokrzywdzeni straty wycenili na blisko 7 000 złotych.

Zebrane przez śledczych informacje, pozwoliły na zatrzymanie podejrzanych o te przestępstwa. Okazali się nimi 21-letnia kobieta oraz 42 i 43-latek. Wszyscy to mieszkańcy powiatu brzeskiego. Kryminalni ustalili też, że zatrzymane osoby były pracownikami pokrzywdzonej firmy.

W trakcie przeszukania ich mieszkań policjanci znaleźli część skradzionego sprzętu. Zatrzymane osoby usłyszały już zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem. Teraz muszą się liczyć z karą nawet do 10 lat więzienia.

Powrót na górę strony