Aktualności

Dzięki reakcji świadków, nietrzeźwi kierujący zostali zatrzymani

Data publikacji 27.09.2021

W miniony weekend, dzięki odpowiedzialnej postawie mieszkańców, dwóch nietrzeźwych kierowców zakończyło swoją trasę. Po obywatelskim ujęciu, mundurowi zatrzymali ich uprawnienia do kierowania, a samochody odholowali na policyjny parking. Teraz 26 i 33-latek muszą liczyć się z karą do 2 lat więzienia, zakazem prowadzenia pojazdów i wysoką grzywną.

Pomimo zaostrzonych kar wobec nietrzeźwych kierujących, wciąż zdarzają się tacy, którzy decydują się na jazdę po alkoholu. Nietrzeźwy kierujący poprzez swoją bezmyślność mogą zniszczyć cudze życie w jednej sekundzie. Od początku 2021 roku w powiecie opolskim policja rozliczyła blisko 250 nietrzeźwych kierujących.

Dzięki postawie świadków, w miniony weekend (25 września) miały miejsca dwa obywatelskie ujęcia.

Do pierwszego z nich doszło na terenie Ozimka. Tam około 22:30 świadek zauważył seata którego kierujący przejechał przez wysepkę znajdującą się na środku jezdni, a potem jechał od lewego krawężnika do prawego. Świadek zadzwonił na numer alarmowy 112. W pewnej chwili kierowca zatrzymał się na poboczu, a w niedługim czasie na miejscu byli już policjanci. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierującego okazało się, że ma ponad 2 promile. 26-latek przyznał, że chwilę wcześniej spożywał alkohol.

Do drugiego obywatelskiego ujęcia doszło na terenie Niemodlina. Tam sytuacja wyglądała bardzo podobnie. Styl jazdy kierującego citroenem wskazywał, że może być nietrzeźwy. Mężczyzna za kierownicą osobówki jechał zygzakiem, przyspieszał i nagle gwałtownie hamował. To wzbudziło podejrzenie u kierowcy jadącym za nim. Świadek zadzwonił na policję, dzięki czemu kierowca nie pojechał już w dalszą drogę. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że 33-latek ma ponad 2,5 promila.

W obu przypadkach dzięki wzorowej postawie świadków nietrzeźwi kierujący nie wyrządzili krzywdy sobie, ani innym przypadkowym osobom na drodze. Policjanci zatrzymali ich uprawnienia do kierowania, a pojazdy trafiły na policyjny parking. Teraz obaj usłyszą zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości, grozi im do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Powrót na górę strony