Aktualności

Rozmawiamy z przedszkolakami o bezpieczeństwie

Data publikacji 22.09.2021

Policjanci z oleskiej komendy prowadzą spotkania z przedszkolakami na terenie całego powiatu. Podczas wizyt w przedszkolach policjanci ostrzegają dzieci o zagrożeniach komunikacyjnych i kontaktach z obcymi. Ważnym punktem każdego spotkania jest poznanie numeru alarmowego.

Każdy przedszkolak uczy się i utrwala jak należy poruszać się po drodze publicznej np. po chodniku z wydzieloną ścieżką rowerową. Dzieci dowiadują się m. in. o tym, jak powinno się przechodzić przez jezdnię, dlaczego bardzo ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych i w jaki sposób właściwie ich używać. W placówkach, w których była taka możliwość , dzieci w asyście policjantów przechodziły przez jezdnię, na przejściu dla pieszych, utrwalając ten bardzo ważny element codziennych spacerów.

Spotkanie z przedszkolakami wiąże się również z przekazaniem im wiedzy o niebezpieczeństwach, jakie mogą wystąpić w kontaktach z osobami nieznajomymi. Policjanci zawsze przypominają, o tym, że nie wolno rozmawiać z ludźmi, których się nie zna. Nawet jeśli osoba obca proponuje różne atrakcje: pokazanie małych zwierząt, pokazanie ulubionych bajek czy obdarowanie słodyczami, itp.

Nieodłącznym punktem każdego spotkania jest prezentacja radiowozu. Milusińscy bardzo chętnie zasiadają za jego sterami.

Przedszkolaki otrzymały od policjantów książeczki - kolorowanki pt. „ Bezpieczny przedszkolak”. W kolorowankach dzieci poznają i utrwalają podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ponadto książeczka zawiera wiele innych informacji, ważnych dla bezpieczeństwa najmłodszych.

  • Dzieci stoją przed dwoma radiowozami.
  • Troje policjantów prowadzi pogadankę z przedszkolakami. W tle stoją dwa radiowozy. Przed policjantami grupa dzieci w kamizelkach odblaskowych.
  • Dzieci ubrane w żółte kamizelki odblaskowe przechodzą przez jezdnię po pasach. Przed nimi policjantka ruchu drogowego.
  • Policjant prowadzi pogadankę z dziećmi. które stoją w półkolu.
  • Policjant ubrany w kamizelkę odblaskową demonstruje dzieciom jak przechodzić przez jezdnię. Dzieci siedzą w kręgu na podłodze.
  • Policjant wręcza dzieciom odblaskowe opaski. Dzieci siedzą w kręgu na podłodze.
  • Policjant w kamizelce odblaskowej demonstruje dzieciom czynności jakie należy wykonać przed wejściem na pasy. dzieci stoją. Przed nimi na podłodze białe kartki papieru symulujące namalowane pasy.
  • Rysunek przedszkolaka przedstawiający niebieski samochód i okładka książeczki "Bezpieczny Przedszkolak".
Powrót na górę strony