Aktualności

Oddali krew - cenny dar życia

Data publikacji 21.09.2021

Do tego, jak ważne jest oddawanie krwi dla innych, nie trzeba nikogo przekonywać. Klub Honorowych Dawców Krwi "Kropelka Krwi” działający przy Międzynarodowym Stowarzyszeniu Policji (IPA Kędzierzyn-Koźle) wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Kędzierzynie-Koźlu po raz kolejny zorganizował zbiórkę krwi.

W niedzielę (19 września) w Kędzierzynie-Koźlu przy hali Manhattan została przeprowadzona kolejna akcja honorowego oddawania krwi. Zbiórkę zorganizował Klub HDK PCK "Kropelka Krwi" działający przy IPA Kędzierzyn-Koźle. Do akcji włączyli się również kędzierzyńsko-kozielscy funkcjonariusze.

Policjanci doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważna jest krew. Nieraz są świadkami tragicznych wypadków, z których do szpitala przewozi się rannych wprost na stół operacyjny. Krew jest niezbędna w wielu sytuacjach np.: dla poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, przy operacjach, a także przeszczepach narządów.

W zbiórce oprócz funkcjonariuszy wzięli także udział mieszkańcy. Łącznie zabrano ponad 5 litrów krwi. Na wszystkich krwiodawców czekały przygotowane przez „HDK PCK "Kropelka Krwi" niespodzianki.

Kolejną zbiórkę krwi zaplanowano na 9 października. Szczegóły już wkrótce.

 

  • Policjanci uczestniczyli w zbiórce krwi
  • Policjanci uczestniczyli w zbiórce krwi
  • Policjanci uczestniczyli w zbiórce krwi
Powrót na górę strony