Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obywatel Ukrainy zatrzymany z promilami

Data publikacji 02.05.2016

Prudniccy policjanci ruchu drogowego zatrzymali obywatela Ukrainy. Mężczyzna kierował osobowym mercedesem mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. O pijanym kierowcy powiadomił mundurowych przypadkowy świadek. 36-latkowi grozi teraz do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów na terytorium Polski oraz minimalnie 5 000 złotych grzywny.

1 maja, tuż przed godziną 19:30 dyżurny Policji otrzymał informację od świadka, że w kierunku Prudnika całą szerokością drogi jedzie osobowy mercedes, którego kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. Oficer dyżurny natychmiast na miejsce skierował policjantów ruchu drogowego. Już kilka minut po zgłoszeniu, funkcjonariusze zauważyli i zatrzymali pojazd do kontroli drogowej.

Od siedzącego za kierownicą mężczyzny mundurowi wyczuli woń alkoholu. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 36-letniego kierującego. Wynik przeprowadzonego badania pokazał, że obywatel Ukrainy miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

36-latek posiadał przy sobie ukraińskie prawo jazdy, które zostało zatrzymane. Mężczyzna teraz musi liczyć się z zarzutem kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za takie przestępstwo grozi kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów na terytorium Polski oraz minimalnie 5 000 złotych grzywny.

Powrót na górę strony