Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozmawiali z zuchami o bezpieczeństwie

Data publikacji 29.04.2016

Kędzierzyńscy policjanci spotkali się z zuchami. Podczas wizyty funkcjonariusze rozmawiali o sytuacjach zagrożenia w życiu codziennym i przygotowywali je do reagowania we właściwy sposób. W ramach zdobywania przez najmłodszych sprawności "policjanta" mundurowi przybliżyli im swój zawód. Zuchy chętnie uczestniczyły w rozmowie, wykazując się przy tym dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa.

Spotkanie zostało przeprowadzone w Szkole Podstawowej Nr 20 w Kędzierzynie-Koźlu. W ramach zdobywanej przez dzieci sprawności „policjanta”, asp. szt. Roman Barzyk oraz asp. szt. Artur Sielski opowiedzieli najmłodszym na czym polega ich codzienna służba. Zuchy mogły wsiąść do radiowozu, a także zobaczyć z bliska wyposażenie używane przez funkcjonariuszy w trakcie codziennej służby.

Spotkanie było także dobrą okazją do rozmowy na temat bezpieczeństwa. Mundurowi przypomnieli najmłodszym, jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz spędzać wolny czas w domu i na placu zabaw.  Zuchy chętnie uczestniczyły w rozmowie, wykazując się przy tym dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa.

  • zuchy1
  • zuchy2
  • zuchy3
Powrót na górę strony