Aktualności

Kobieta miała blisko 4 promile, dla jej męża zabrakło skali

Data publikacji 29.04.2016

Życiu i zdrowiu pięciorga dzieci, które trafiły do ośrodków wychowawczych, już nic nie zagraża. Rodzeństwo zostało umieszczone w placówkach po interwencji policjantów. Rodzice, którzy mieli się nimi opiekować byli kompletnie pijani. 42-latka miała blisko 4 promile alkoholu, dla jej męża w policyjnym urządzeniu, po prostu zabrakło skali.

O tym, że w jednej z miejscowości w gminie Otmuchów, pijana matka może opiekować się dziećmi, funkcjonariuszy powiadomił pracownik opieki. Na miejsce dyżurny natychmiast skierował policyjny patrol. Mundurowi, wspólnie z pracownikami socjalnymi, próbowali wejść do środka, jednak pomimo pukania, nikt nie otwierał drzwi. Otworzyły się dopiero, gdy na miejscu pojawiła się 8-letnia córka właścicieli domu, która wracała ze szkoły.  

Wewnątrz policjanci zastali 42-latkę. Kobieta była pod wyraźnym wpływem alkoholu. W drugim pokoju spał jej nietrzeźwy mąż. W mieszkaniu była ich 4-letnia córka i 7-letni syn. W domu panował ogólny bałagan, dziewczynka była brudna i zaniedbana.

Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości obojga rodziców. Okazało się, że 42-latka miała blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Dla jej 38-letniego męża, w policyjnym urządzeniu, po prostu brakło skali. Alkosensor wyskalowany jest bowiem do 4 promili.

Gdy policjanci przeprowadzali interwencję do domu wróciły pozostałe dzieci, 14-letnia dziewczynka i jej o 2 lata starszy brat. Dzieci zostały umieszczone w placówkach wychowawczych. O sprawie został powiadomiony również sąd rodzinny. Policjanci sprawdzają teraz, czy pijani rodzice nie dopuścili się przestępstwa, za które może im grozić nawet do 5 lat więzienia. 

Powrót na górę strony