Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie miał prawa jazdy za to 4 promile alkoholu w organizmie

Data publikacji 28.04.2016

W ręce oleskich policjantów wpadł nietrzeźwy 42-latek, który kierował alfą romeo mając blisko 4 promile alkoholu. Kompletnie pijany, jechał drogą krajową nr 45. Mundurowych zawiadomili inni kierowcy, którzy widzieli auto jadące „wężykiem”. Mężczyzna był już karany za jazdę po alkoholu. Teraz może mu grozić nawet do 5 lat więzienia.

24 kwietnia, tuż po godzinie 18:00, zaniepokojeni kierowcy, poruszający się drogą krajową 45, zauważyli samochód jadący „wężykiem”. Chwilę później dyżurny Policji z Praszki odebrał zgłoszenie, że kierowca prowadzący alfa romeo może być pod wpływem alkoholu.

Na miejsce natychmiast pojechał policyjny patrol. Już po chwili funkcjonariusze zatrzymali kierowcę alfy. Jak się okazało to 42-letni mieszkaniec województwa łódzkiego. Mundurowi od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu, a późniejsze badanie alkosensorem potwierdziło ich przypuszczenia. Mężczyzna miał blisko 4 promile w organizmie. Jak sam powiedział, samochód pożyczył i wybrał się na przejażdżkę.

Funkcjonariusze ustalili również, że 42-latek nie ma prawa jazdy - nigdy go też nie posiadał. Ponadto w przeszłości był już prawomocnie skazany za jazdę po alkoholu.

Policjanci przedstawili mężczyźnie zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo odpowie za kierowanie bez uprawnień. Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony