Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czech ze zbyt „ciężką nogą” stracił prawo jazdy

Data publikacji 28.04.2016

35-letni Czech przez 3 miesiące nie będzie mógł kierować samochodem na terytorium Polski. Mężczyzna miał zbyt „ciężka nogę”. Został zatrzymany po tym, jak w terenie zabudowanym jechał ponad 100 km/h. Ponadto obywatel Czech musiał zapłacić 500 złotowy mandat karny.

26 kwietnia przed południem, w miejscowości Nowe Gołuszowice, policjanci ruchu drogowego zatrzymali osobową skodę. Przyczyną kontroli była nadmierna prędkość z jaką poruszał się kierowca. Policyjny miernik pokazał, że prowadzący auto jechał ponad 103 km/h w terenie zabudowanym, na obowiązującej „pięćdziesiątce”.

Za kierownicą skody siedział 35-letni obywatel Czech. Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyzna został ukarany 500 złotowym mandatem. Jako obcokrajowiec musiał zapłacić gotówką. Tak samo jak każdy inny kierowca dopuszczający się tak rażącego przekroczenia prędkości 35-latek stracił prawo jazdy.

Policjanci jego uprawnienia przesłali już Staroście Głubczyckiemu. Ten, zgodnie z przepisami, przekaże je właściwemu organowi państwa, w którym zostało ono wydane. Przez najbliższe 3 miesiące Czech nie będzie miał prawa kierować samochodem na terytorium Polski.


Przypominamy!

Kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba, w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, 3 miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli pomimo tego wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać, trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

 

 

Powrót na górę strony