Aktualności

Uważajmy kogo wpuszczamy do domu

Data publikacji 26.04.2016

Ponad 12 000 złotych straciło małżeństwo z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Chcąc pomóc, wpuścili do domu nieznajomych mężczyzn. Ci poprosili o szklankę wody. Skończyło się prezentacją koców, które mężczyźni rzekomo chcieli sprzedać i kradzieżą oszczędności. Apelujemy – uważajmy kogo wpuszczamy do domu !

W niedzielę (24 kwietnia), kilka minut przed 14:00, do drzwi jednego z domów w gminie Bierawa zapukało dwóch mężczyzn. Gdy drzwi otworzył właściciel domu, mężczyźni poprosili go o pomoc. Zostali zaproszeni do środka.Początkowo chodziło jedynie o szklankę wody. Gdy jeden z nich dostał wodę mineralną, poprosił właściciela o wodę z kranu. To dało sprawcom czas do działania.

Jeden z mężczyzn zaczął prezentować domownikom koce, które rzekomo sprzedawał. W tym czasie drugi, wykorzystując chwilę ich nieuwagi, plądrował mieszkanie. Po chwili mężczyźni wyszli. Pokrzywdzeni dopiero po kilkudziesięciu minutach zorientowali się, że ich oszczędności zostały skradzione.  Zniknęło ponad 12 000 złotych.

Pamiętajmy, że przestępcy są przebiegi. Wpuszczając nieznajomych do domu powinniśmy być szczególnie ostrożni. Jeżeli mamy wątpliwości co do tożsamości i intencji osób pukających do naszych drzwi, zadzwońmy na Policję pod numer 997 lub 112.

Powrót na górę strony