Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem

Data publikacji 21.04.2016

Policjanci ze Strzelec Opolskich zatrzymali 23-latka podejrzanego o włamanie do domu rodzinnego. Podczas prowadzonej sprawy śledczy ustalili, że mężczyzna może mieć związek również z innymi przestępstwami. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia. Teraz zatrzymanemu grozi nawet do 10 lat więzienia.

Strzeleccy policjanci zostali powiadomieni o włamaniu do jednego z domów jednorodzinnych na terenie powiatu. Pracujący na miejscu mundurowi zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Funkcjonariusze ustalili , że sprawca ukradł z pomieszczeń m.in. laptopa. Następnie włamał się do zaparkowanego na terenie posesji samochodu i ukradł radio. Właściciel starty oszacował na blisko 1 000 złotych.
W tym samym czasie kryminalni pracowali już nad ustaleniem osoby mogącej mieć związek z tym przestępstwem. Do tej sprawy policjanci zatrzymali 23-letniego mieszkańca powiatu strzeleckiego. Podczas wyjaśniania okoliczności związanych z przestępstwem funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna mógł dopuścić się innej kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Funkcjonariusze odzyskali również część skradzionego mienia.
Zebrane dowody pozwoliły na przedstawienie 23-latkowi zarzutów, do których się przyznał.   Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

 

Powrót na górę strony