Aktualności

Był poszukiwany listem gończym - policjanci znaleźli przy nim kokainę

Data publikacji 15.04.2016

41-latek ze Śląska, który był poszukiwany listem gończym, wpadł podczas kontroli drogowej. Zatrzymali go policjanci ze strzeleckiej drogówki. Podczas sprawdzania mężczyzny, funkcjonariusze znaleźli przy nim kokainę. 41-latek został zatrzymany i przewieziony do zakładu karnego.

W Suchej, niedaleko Strzelec Opolskich, policjanci z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli osobowego citroena. Samochodem kierował 41-latek ze Śląska. W trakcie rozmowy z mężczyzną, uwagę funkcjonariuszy zwróciło jego nerwowe zachowanie. Podejrzewali, że może on posiadać środki odurzające. Po kilku minutach wszystko było jasne. Policjanci  znaleźli  przy nim woreczek strunowy ze sprasowaną kostką. Funkcjonariusze zabezpieczyli substancję. Badanie wykazało, że mężczyzna miał przy sobie kilka gramów kokainy.

Policjanci sprawdzili jego dane w policyjnej bazie. Okazało się, że za 41-latkiem wydany był list gończy przez Sąd Okręgowy w Katowicach. Poszukiwany był on za przestępstwa związane z handlem znaczą ilością narkotyków. Mężczyzna został zatrzymany.

Usłyszał zarzut posiadania narkotyków, do którego się przyznał. Po przesłuchaniu policjanci doprowadzili mężczyznę do zakładu karnego, gdzie zgodnie z poleceniem sądu spędzi 4 lata.

Powrót na górę strony