Aktualności

Piknik rodzinny z udziałem strzeleckich policjantów

Data publikacji 08.09.2021

Mieszkańcy powiatu strzeleckiego w minioną sobotę mieli okazję spotkać się z policjantami podczas pikniku rodzinnego organizowanego przez tygodnik „Strzelec Opolski”. Na uczestników czekał pokaz policyjnego sprzętu oraz wyposażenia pojazdów służbowych. W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” najmłodsi mogli wziąć udział w konkursie literacko – plastycznym.

W sobotę 4 września w Strzelcach Opolskich odbył się piknik rodzinny podsumowujący wakacyjną akcję „Zdrowiej ze Strzelcem”. Organizator przygotował dla uczestników wiele atrakcji, m.in. trening z ZAKSA Strzelce Opolskie, spacer nordic – walking, pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu strażaków KP PSP w Strzelcach Opolskich oraz zabawy z animatorami. Ponieważ idea zdrowego stylu życia jest bliska także strzeleckim policjantom, nie mogło ich zabraknąć podczas tego wydarzenia.  

W trakcie imprezy funkcjonariusze przedstawili uczestnikom sprzęt oraz wyposażenie, z jakiego korzystają podczas codziennej służby. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz policyjnego radiowozu. Dorośli mogli również skorzystać z Alkogogli i przekonać się jak alkohol oddziałuje na zmysły oraz zdolność do kierowania pojazdami. Dla najmłodszych uczestników pikniku w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci przygotowali konkurs literacko – plastyczny z nagrodami.

Policjanci opowiadali mieszkańcom jak wygląda ich codzienna praca oraz odpowiadali na pytania jak zostać funkcjonariuszem Policji. Piknik był również okazją do prelekcji na temat bezpieczeństwa pieszych na drogach oraz sprawnego i poprawnego przekazywania informacji podczas zgłoszenia na numer alarmowy 112. Dzieci podczas rozmowy z policjantem poznały podstawowe zasady bezpieczeństwa w drodze do szkoły.

  • przy stole stoi policjantka w mundurze, na stole leżą gazetki i ulotki, przy stole stoją ludzie, oglądają ulotki
  • radiowóz policyjny, w środku osoby oglądają wyposażenie, dookoła widać ludzi
  • na pierwszym planie radiowóz policyjny, za nim stoisko policyjne w namiocie ,przed którym stoi dwóch mężczyzn i dziecko
  • po lewej stronie przy stoliku siedzą trzy dziewczynki i rysują, z prawej strony fragment stołu na którym leżą ulotki i gazetki
  • w tle stoją dwa wozy strażacki, wokół po parku spacerują ludzie
  • rozłożone prace plastyczne namalowane kredkami
Powrót na górę strony