Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Debata społeczna – bezpieczeństwo niechronionych użytkowników dróg

Data publikacji 12.04.2016

Mieszkańcy powiatu mieli okazję do wyrażenia własnych opinii, co do bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Wszystko dzięki zorganizowanej przez Komendanta Powiatowego Policji w Namysłowie mł. insp. Zbigniewa Dychusa oraz Starostę Namysłowskiego Andrzeja Michtę, debacie społecznej.

Spotkanie odbyło się w Starostwie Powiatowym w Namysłowie. Jej tematem było przede wszystkim   bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W spotkaniu uczestniczyła kadra kierownicza namysłowskiej Policji, zaproszeni goście oraz mieszkańcy powiatu. Naczelnik prewencji i ruchu drogowego nadkom. Paweł Szlufarski na podstawie analizy  bezpieczeństwa omówił kwestię bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie powiatu. Policjanci przypomnieli także o tym, jakie zmiany w przepisach o ruchu drogowym w ostatnim czasie zostały wprowadzone.

Oprócz przepisów funkcjonariusze wskazali główne przyczyny zdarzeń drogowych. W trakcie debaty omówiono działania profilaktyczne ukierunkowane na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, które na co dzień podejmują namysłowscy policjanci.

Przedstawiciele samorządów omówili aktualny stan infrastruktury drogowej oraz planowane inwestycje w zakresie poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

Podczas spotkania został również poruszony temat bezpieczeństwa seniorów. Funkcjonariusze przypominali zebranym, jak nie dać się oszukać na tzw. wnuczka, inkasenta czy policjanta.

 

  • debata społeczna o bezpieczeństwie w Namysłowie1
  • debata społeczna o bezpieczeństwie w Namysłowie2
  • debata społeczna o bezpieczeństwie w Namysłowie3
  • debata społeczna o bezpieczeństwie w Namysłowie4
  • debata społeczna o bezpieczeństwie w Namysłowie5
  • debata społeczna o bezpieczeństwie w Namysłowie6
Powrót na górę strony