Aktualności

Dbamy o bezpieczną drogę do szkoły

Data publikacji 06.09.2021

Trwa policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. W ramach działań krapkowiccy policjanci kontrolują główne drogi dojazdowe prowadzące do szkół w naszym regionie. Aby pierwsza droga do szkoły była bezpieczna i przyjazna, funkcjonariusze uświadamiają najmłodszych, jak zgodnie z przepisami poruszać się po drogach.

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego to wielki czas dla uczniów i nauczycieli. Jest to także czas wzmożonego ruchu na drogach – zarówno kołowego jak i pieszego. Na drogach naszego regionu pojawiły się dodatkowe patrole policjantów, które przypominają kierującym pojazdami o zachowaniu ostrożności w pobliżu szkół i placówek oświatowych (przejścia dla pieszych) oraz pieszym o ich prawach i obowiązkach na drodze. Policjanci zwracają też uwagę, czy pojazdy zatrzymujące się przy szkołach nie powodują zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienia, a także na sposób przewożenia dzieci.

Stałym elementem działań pn. „Bezpieczna droga do szkoły” są spotkania policjantów z dziećmi poświęcone bezpieczeństwu w drodze do i ze szkoły. Jeżeli tylko sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli, to takie spotkania będą prowadzone. Apelujemy również do rodziców, aby dokładnie upewnili się, że ich pociechy wiedzą jak rozpoznać zagrożenie i jak sobie z nim radzić. Wraz z początkiem roku szkolnego droga do szkoły będzie stałym elementem w życiu dziecka, zatem to my dorośli, zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.

Funkcjonariusze przypominają również o tym, jak duży wpływ na bezpieczeństwo na drodze ma widoczność. Wyjaśniają dlaczego tak ważne jest noszenie elementów odblaskowych po zmierzchu i zachęcają do noszenia ich także w obszarze zabudowanym.

  • Policjant, bezpieczeństwo
  • Policjant
  • Policjant
  • Policjant
Powrót na górę strony