Aktualności

Zakończenie wakacji z opolskimi policjantami

Data publikacji 30.08.2021

Jak nie paść ofiarą oszustwa, dlaczego warto zostać policjantem, kto może korzystać z hulajnogi elektrycznej. Te i inne kwestie mogli rozwiać opolscy policjanci podczas pikniku rodzinnego w Niemodlinie i Lipie. Plenerowa impreza kończąca tegoroczne wakacje nie mogła odbyć się bez udziały opolskich policjantów.

Konkursy, gry, zabawy, pokaz tresury psów, to tylko niektóre atrakcje, które przygotowali dla mieszkańców policjanci. Wszystko w ramach pikników rodzinnych w Niemodlinie i Lipie kończących tegoroczne wakacje. Spotkanie było doskonałą okazją do rozmów o bezpieczeństwie nie tylko z najmłodszymi. Plenerowy piknik licznie odwiedziły całe rodziny.

Na miejscu mundurowi mogli pokazać sprzęty wykorzystywane przez nich w codziennej służbie. Szczególne zainteresowanie wzbudził wśród miłośników motoryzacji samochód bmw, którym na co dzień pracują policjanci realizujący zadania w ramach grupy Speed. To tym samochodem ścigają piratów drogowych, którzy nie stosują się do przepisów ruchu drogowego. Podczas pokazu sprzętu młodzi ludzie pytali policjantów, jakie warunki należy spełnić, by wstąpić w szeregi formacji. Dorośli natomiast mieli okazję, aby rozwiać wątpliwości dotyczące nowych przepisów drogowych, w szczególności korzystania z hulajnogi elektrycznej.

 

  • policjant stoi przy radiowozie wokół ludzie
  • policjanci przy stole przed nimi ludzie
  • na wprost stoi policjant z psem z tyłu policjanci z rowerami
Powrót na górę strony