Aktualności

Zatrzymany mężczyzna, który z nożem napadł na salony gier

Data publikacji 05.04.2016

23-latek podejrzany o napady na sklep i salony gier wpadł w ręce kryminalnych. Mężczyzna groził pokrzywdzonym nożem oraz używał gazu. Zatrzymany działał na terenie powiatu opolskiego. Na wniosek prokuratury został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. Za rozbój może grozić nawet do 15 lat wiezienia.

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Opolu, na podstawie zebranych dowodów i zabezpieczonych śladów ustalili podejrzewanego o kilka napadów mężczyznę.  Okazał się nim 23-letni mieszkaniec powiatu Głubczyckiego. Mężczyzna został zatrzymany niedaleko Opola , gdzie ukrywał się w domu swojego znajomego.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w jednym ze sklepów spożywczych w Opolu. Tam, jak ustalili pracujący nad sprawa policjanci, napastnik ukradł artykuły spożywcze. Kiedy ochroniarz próbował go zatrzymać, ten odepchnął go, użył wobec niego gazu i uciekł.  

Po kilku dniach podobne zdarzenie miało miejsce w Niemodlinie. Tym razem do  kradzieży rozbójniczej doszło w salonie gier. Śledczy ustalili, że napastnik wszedł na zaplecze salonu i ukradł saszetkę z pieniędzmi. Pracownica salonu próbowała go zatrzymać. Po krótkiej szarpaninie mężczyźnie udało się uciec. Po niespełna tygodniu do kolejnego z salonów gier w Opolu wszedł mężczyzna, który tym razem zagroził pracującej tam kobiecie nożem i zażądał wydania pieniędzy. Po zrabowaniu gotówki, uciekł.

Jak ustalili pracujący nad sprawą śledczy straty, jakie spowodował mężczyzna to blisko 6 000 złotych. Zatrzymany  był już w przeszłości  karany za podobne przestępstwa.

23-latek usłyszał łącznie 3 zarzuty kradzieży rozbójniczej i rozboju. Sąd tymczasowo aresztował go na 2 miesiące.  Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara nawet do 15 lat więzienia.

Powrót na górę strony