Aktualności

Policjanci przypomnieli zasady bezpieczeństwa dzieciom

Data publikacji 25.08.2021

Strzeleccy policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie z dziećmi, które od kilku dni uczestniczyły w spotkaniach z różnymi służbami mundurowymi. Razem z funkcjonariuszami z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu omawiali zasady pierwszej pomocy oraz przypomnieli,kiedy należy dzwonić na numer alarmowy. Przedstawili również podstawowe zasady ruchu drogowego, o których należy pamiętać w drodze do szkoły lub przedszkola.

Już za kilka dni koniec wakacji. Strzeleccy policjanci postanowili wykorzystać ostatnie dni letniego wypoczynku i spotkali się z dziećmi z  gminy Ujazd, by omówić podstawowe zasady bezpieczeństwa. W trakcie spotkania wytłumaczyli jak uniknąć zagrożeń, które mogą ich spotkać w trakcie gier i zabaw terenowych. Przypomnieli również przepisy ruchu drogowego, o których warto pamiętać podczas drogi do szkoły lub przedszkola.

Z kolei funkcjonariusze, na co dzień pełniący służbę w roli ratowników medycznych w Opolu, przypomnieli podstawowe zasady pierwszej pomocy. Omówili jak układać pokrzywdzonego w pozycji bezpiecznej oraz zaprezentowali jak przeprowadzić „sztuczne oddychanie”. Przedstawili również działanie urządzenia AED. Policjanci przypomnieli również najmłodszym, kiedy należy dzwonić pod numer alarmowy 112.

  • Zdjęcie przedstawia policjnatkę z dziećmi, w tle radiowóz.
  • Zdjęcie przedstawia policyjny radiowóz, który oglądają dzieci.
  • Zdjęcie przedstawia policjanta w trakcie szkolenia z pierwszej pomocy.
  • Zdjęcie przedstawia policjanta w trakcie pokazywania wnętrza karetki.
  • Zdjęcie przedstawia zajęcia z pierwszej pomocy z policjantami.
  • Zdjęcie przedstawia policjantkę w trakcie spotkania z dziećmi.
Powrót na górę strony